Valimiz Sayın Salim Demir ve eşi Sayın Nezahat Demir Hanımefendi, Kurban Bayramı arifesinde şehit ailelerini ve gazileri yalnız bırakmadı

Valimiz Sayın Salim Demir, Kurban Bayramı münasebetiyle eşi Sayın Nezahat Demir Hanımefendi ile birlikte Şehit Mustafa Kaşık, Şehit Nevzat Yıldız ve Polis Gazisi İsmail Ercan ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı.
 
Ziyaretlerinde şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Vali Salim Demir, İslam inancına göre şehitlik mertebesinin Peygamberlik mertebesinden sonra gelen en yüksek mertebe olduğunu, aziz milletimizin nezdinde de şehitlik ve gaziliğin müstesna bir anlamı olduğunu ifade etti.
 
Vali Salim Demir, "Aziz vatanımız, bayrak ve bağımsızlığımız uğruna, canlarını seve seve veren şehitlerimizin aileleri devletimize ve bizlere bıraktıkları kutsal birer emanettir. Bu emanete her zaman sahip çıkacağız. Kurban Bayramı vesilesi ile şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnet duygularıyla anıyor, bütün şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin bayramını kutluyorum. Kurban bayramının ülkemizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna vesile olmasını diliyorum” dedi.
 
Ziyaretleri sırasında Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendiye İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve eşi Şule Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ve eşi Hülya Baysal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek ve  İl Müftü Yardımcısı eşlik etti.